DŘEVO JAKO MADLO ZÁBRADLÍ

Dřevo patří k nejstarším materiálům, které člověk používá. V současné době je používáno jako materiál konstrukční a také materiál pro konečnou úpravu. Za svoji popularitu vděčí lehkosti a pevnostním vlastnostem pro mnoho využití.

  Výhody dřeva jako suroviny:
 • - snadné zpracování (měkké druhy)
 • - izoluje tepelně a elektricky
 • - ekologický materiál
 • - odolný proti vlivu mnoha chemických faktorů

K mechanickým vlastnostem, které rozhodují o technické hodnotě dřeva jako stavebního materiálu, patří: pevnost v tlaku, roztažnost, ohýbání a také tvrdost a odolnost proti otěru. Pevnost dřeva závisí na jeho druhu, směru působení síly ve vztahu k vláknům a také na vlhkosti dřeva.

Pro výrobu madel zábradlí používáme nejčastěji následující druhy dřeva:

BUK

Nejlepší vlastnosti má dřevo získávané ze stromů stáří kolem 110 let. Buk je tvrdé dřevo, s velkou pevností. Hodí se k ohýbání a tvarování. Buk je dřevo světlé barvy, s výraznými žilami, se sklonem k bobtnání a praskání, bez impregnace bývá nestálé.

DUB

Nejlepší vlastnosti má dřevo získávané ze stromů stáří kolem 180 let. Dřevo je tvrdé, s dobrými pevnostními parametry, odolné proti otěru. Dubové dřevo má tendenci praskat při velkých mrazech s ohledem na velké vnitřní pnutí, je to dřevo, které se výborně hodí pro využití v interiéru, ale velmi rizikové pro použití v exteriéru.

BOROVICE

Nejlepší vlastnosti má dřevo získávané ze stromů stáří 80 – 120 let. Dřevo je měkké, pružné, vyznačuje se dobrou mechanickou pevností. Hodí se jak pro použití v exteriéru, tak i v interiéru.

IROKO

Jedná se o vzácné, pevné, tvrdé dřevo, pro které je charakteristická hrubá vláknitá, soudržná struktura. Vyznačuje se velmi vysokou odolností proti biologické destrukci. Je přirozeně dobře chráněno proti plísním, atmosférickým vlivům a také některým škůdcům. Iroko je s ohledem na různorodou, zajímavou koloristiku a dekorativní kresbu jádra dřeva dokonalým materiálem využívaným pro konečnou úpravu interiérů. Dřevo může mít mnoho teplých odstínů hnědé, vyskytuje se v barvě šedožluté, zlatohnědé, olivově hnědé.

Podle normy PN-EN 350-2:2000 bylo dřevo Iroko zařazeno do 1-2 třídy odolnosti proti biodegradaci. Může být tedy vystaveno stálému nebo častému kontaktu s vysokou vlhkostí (např. s půdou). Vzhledem ke koloristice a vlastnostem je často používáno jako substitut teakového dřeva.

Vzorník dubového dřeva

Vzorník dubového dřeva
Vzorník dubového dřeva

Vzorník bukového dřeva

Vzorník bukového dřeva
Vzorník bukového dřeva

PLEXI - PMMA

PLEXI - PMMA
Plexi čili plexisklo (polymethylmethakrylát) je pevný, transparentní termoplastický materiál. Patří k materiálům přirozeně bezbarvým, které jsou charakteristické výjimečnou průhledností. Dále je rovněž dokonale odolný proti UV záření a vnějším podmínkám. Existuje možnost jeho barvení a dosažení široké palety odstínů a barev. Tato umělá hmota se s ohledem na svoje četné vlastnosti dokonale hodí pro použití na výstavách, v reklamní, nábytkářské branži, atd. Kromě toho je plexisklo hmota, kterou je možné velmi snadno formovat do různých tvarů. Proto je využíváno pro výrobu krytů na stroje, jak rovněž řídících kabin.

  Vlastnosti:
 • - průhlednost (až 94%)
 • - maximální teplota použití 70°C
 • - odolný proti působení solí, kyselin, louhů, atd.

Polykarbonát

Polykarbonát
Polykarbonát PC je polyester kyseliny uhličité. Nejčastěji je získáván jako výsledek polykondensace fosgenu s dihydroxylovými sloučeninami. Charakterizují jej, dokonce i při vysokých teplotách, dokonalé mechanické a dielektrické vlastnosti. Polykarbonát patří ke světlo-propustným stavebním materiálům, které v sobě spojují velmi dobrou mechanickou odolnost, propustnost světla, lehkost a odolnost proti teplu. Nejčastěji je využíván jako konstrukční hmota, k výrobě částí strojů, částí chemické aparatury, elektroizolačních tvarovek, průhledných krytů měřících zařízení, jak rovněž osvětlovacího vybavení. Dokonale se hodí pro použití při stavbě průhledných dělících stěn v moderní bytové architektuře. Nachází rovněž široké využití při zařizování interiérů jako alternativa pro výrazně dražší kalené sklo.

  Vlastnosti:
 • - průhlednost 85%
 • - odolnost proti chemickým prostředkům
 • - nízký součinitel tepelné roztažnosti
 • - odolný proti otěru
 • - přípustný pro kontakt s potravinami
 • - vysoká elektrická rezistence
 • - možnost ohýbání zastudena

VÝROBKY ESKATT

Aktuality

Zábradlí podsvětlené
Zábradlí podsvětlené
Podsvětlená madla. Nový produkt ESKATT. Systém podsvětlení cesty k madlu.
více...
ZÁBRADLÍ SYSTÉM 3000
ZÁBRADLÍ SYSTÉM 3000
Nový produkt ESKATT. Profil pro zábradlí samonosné od 1,5 do 3,5kN, široká paleta příslušenství.
více...
Internetový obchod
Internetový obchod
Hotové sady zábradlí již od 175,00 PLN netto/bm. Více než 5000 prvků zábradlí pro samostatnou montáž.
více...
Mazowieckie, POLSKO
Mazowieckie, POLSKO
Více než 650 bm zábradlí na balkónech, schodištích a okenní ochrany
více...
Zachodnio-pomorskie, POLSKO
Zachodnio-pomorskie, POLSKO
Více než 180bm skleněných zábradlí matných na balkónech v nosném profilu
více...
Zachodnio-pomorskie, POLSKO
Zachodnio-pomorskie, POLSKO
Více než 180bm skleněných zábradlí matných na balkónech v nosném profilu
více...
NARBONNE, FRANCIE
NARBONNE, FRANCIE
Více než 120 bm zábradlí s lanky a skleněných zábradlí samonosných
více...
JERSEY, UK
JERSEY, UK
Více než 190 bm zábradlí s kaleným sklem 10 mm v ocelové konstrukci
více...
FRANKFURT, NĚMECKO
FRANKFURT, NĚMECKO
Více než 120 bm zábradlí z kaleného skla 10 mm upevněných spojovacími prvky
více...
VÍDEŇ, RAKOUSKO
VÍDEŇ, RAKOUSKO
Více než 85 bm zábradlí s lanky z nerezové oceli
více...
\